wz
Boleslav zdolala po boji chodovskou tvrz

1.10.2007 (at)
Ve třetím kole florbalové Fortuna Extraligy zavítali florbalisté boleslavského sokola na palubovku letos velice ambiciózního pražského Chodova. Ten před sezónou posílil o několik velice zajímavých jmen, v týdnu před tímto utkáním navíc realizovali na Chodově možná nejzajímavější přestup v podobě vítkovického reprezentanta Vaňka. Na druhou stranu Mladá Boleslav se do letošní sezóny rovněž vyzbrojila několika novými, kvalitu slibujícími tvářemi. Právě tito nováčci v boleslavském dresu hráli v sobotu na Chodově významnou roli. Zvláštní příchuť měl tento duel především pro ochránce boleslavské klece Petra Pajera, jenž do Boleslavi přišel právě z Chodova, v jehož dresu strávil řadu let.

3. kolo Fortuna Extraligy, 29.9.2007, SH TJ Chodov, Praha

TJ JM Chodov - FBK Sokol MB 2 : 5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky MB: 17., 30. a 60 Fojta, 36. Cvrček, 49. Slaný
Branky Chodova: 35. Schwan, 41. Pejša
Vyloučení: 1 - 2 (1 - 0)
Diváků: 120
Sestava MB: Pajer – Tůma, Cvrček, Slaný, Motejzík - Bouška Jiří, Volf, Veselý, Bouška Pavel, Hostinský, Fojta, Gwuzdz

Úvodní třetina se povětšinu času vyvíjela v režii domácích hráčů. Nabuzený Chodov šel v 5. minutě do vedení. Kapitán Schwan osamocený před boleslavskou brankou zkrotil velice těžký pas z rohu a trochu se štěstím zasunul. I nadále se sokolové spíše bránili atakům domácích, do svých typických protiútoků vyráželi ojediněle. Akce boleslavských postrádaly příznačnou razanci i z důvodu absence nejlepšího útočníka Petra Novotného, jenž se zranil v předchozím zápase s Ostravou a nyní byl nucen pouze přihlížet snažení svých spoluhráčů. Možná i toto byl fakt jistého chodovského předzápasového sebevědomí. Nerozhodný stav po úvodním klaksonu zařídil svým nejtypičtějším způsobem boleslavský Ondřej Fojta – z pravého křídla nedal brankáři Pelcmanovi střelou do vzdálenějšího růžku sebemenší šanci.

Prostřední část hry byla naopak pod taktovkou hostujícího týmu. Boleslav vyhrála druhou třetinu 2:0 a vytvořila si tak rozhodující náskok. Úspěšnými střelci byli opět Fojta, skórující velice podobně brance první, a obránce Cvrček, jemuž palebnou pozici připravil benjamínek v sokolském dresu, sedmnáctiletý Radek Gwuzdz. Mladá Boleslav převzala herní iniciativu, dobře si připravovala slibné šance. Dvoubrankové vedení navíc velice zdatně jistil brankář Pajer, který proti „svým“ předvedl řadu hodně povedených zákroků.

Třetí třetina začala velice rychlou brankou – již v 18. vteřině se trefil Pejša v pěkně sehrané přesilovce. Od té chvíle začal Chodov trochu „utahovat laso“ v boleslavském pásmu. Sokoly významně v několika chvílich podržel Pajer. I přes tlak domácích se Boleslav celkem lehce dostávala do řady dalších gólových příležitostí. Na uklidňující branku v podání novice Slaného si museli hosté počkat do 49. minuty. Nejlepší boleslavský hráč večera, obránce Slaný přešel přes tři domácí borce značně drzým způsobem a střelou ze střední vzdálenosti nachytal domácího brakáře Pelcmana v nedbalkách. Následný tlak Chodova přečkali sokolové bez brankové újmy. Relativně dobře fungující obrana a brankář Pajer postupně mrazili veškeré domácí snahy, které časem ztrácely jiskru a dávku nebezpečnosti. Finální podobu skóre dal hattrickový Ondřej Fojta střelou do prázdné branky. Fojta tak zaznamenal ve třetím ligovém utkání již druhý třibrankový úspěch a je zatím nejúspěšnějším boleslavským sběračem kanadských bodů.

Boleslavské vítězství se nerodilo lehce, na horké půdě letos alespoň dle soupisky silného Chodova se jedná o určitě cenné body. Navíc si sokolové zvedli sebevědomí po dosti nepovedeném domácím utkání s Pepinem Ostrava v minulém soutěžním kole.