wz
Poprvé letos doma vítězně - 5:3 nad Brnem

8.10.2007 (at)
Podruhé v letošní sezóně se představili florbalisté boleslavského Sokola na domácím hřišti, poprvé dokázali zvítězit. Po předchozím nepodařeném výkonu proti ostravskému Pepinu tentokrát sokolové předvedli proti Brnu výrazně lepší výkon, za který jsou po zásluze odměněni tříbodovým ziskem. Velkou část utkání byla Mladá Boleslav lepším týmem, skóre mohlo nakonec mluvit v její prospěch i výraznějším poměrem. V domácím dresu se opět blýsknul na začátku sezónu ve výborné formě hrající Ondřej Fojta (1+2).

4. kolo Fortuna Extraligy, 7.10.2007, SH Auto Škoda MB

FBK Sokol MB - Bulldogs Brno 5 : 3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky MB: 9. Gwuzdz, 37. Hostinský, 39. a 42. Bouška Pavel, 54. Fojta
Branky Brna: 15. Fabián, 57. a 57. Koutný
Vyloučení: 5 - 1 (0 - 2)
Diváků: 165
Sestava MB: Koráb – Tůma, Cvrček, Slaný, Motejzík - Bouška Jiří, Volf, Veselý, Gwuzdz, Bouška Pavel, Hostinský, Fojta

Účet utkání otevřel v 9. minutě svou první extraligovou brankou mladíček a nováček v boleslavské sestavě Radek Gwuźdź. Od brankáře odraženou střelu pohotově ale z těžké pozice halfvolejem uklidil do brněnské sítě. Nadále měla opticky hru pod kontrolou Mladá Boleslav, Buldoci se sporadicky dostali do šance s o to nebezpečnějším zakončením. Vyrovnat se hostům podařilo při přesilovce v 15. minutě, když Fabián v mlýnici před Korábovou brankou poslal „padající list“ na domácího gólmana a míček přesně zapadnul do boleslavské sítě.

Do druhé třetiny nastoupili lépe florbalisté sokola. Dravě se tlačili do zakončení, jako supi kolem kořisti kroužili kolem brněnské klece především členové druhé boleslavské formace vedené kapitánem Hostinským. Dlouho zůstával tento tlak nevyužit. Boleslav dokonce nevyužila bezzubě sehranou přesilovou hru. Na druhé straně nebyl Brnu uznán gól pro postavení dorážejícího hráče v brankovišti. Tlak Hostinského pětky úspěšně vyvrcholil v závěru třetiny – nejprve dostal domácí do vedení střelou z první sám dirigent dobře naladěného kvinteta, minutu před sirénou naservíroval při signalizovaném vyloučení Fojta lahůdkovou přihrávku před branku volnému Pavlu Bouškovi, který pohodlně střílel do zpola odkryté brány.

Závěrečná třetina začala tak jak ta předchozí skončila. Fojtovo přihrávkové lahůdkářství připravilo další sladkou hotovku pro Pavla Boušku, který po zemi nedal Wagnerovi v brněnské kleci šanci. Za tohoto stavu se začalo Brno víc a více tlačit před brankáře Korába. Jejich snaha doklepávat či donést nahazované míče do brány třeba i v zubech byla jaksi bezzubá. Naopak se otevírali zajímavé příležitosti pro domácí torpéda. Fojta v samostatném úniku po křídle netrefil branku, ve dvojici s Hostinským na jednoho obránce si příliš nevyhověli. Další navýšení skóre pro Boleslav zajistil až v 54. minutě kulišák Fojta, jenž zakonečním zpoza branky zaskočil všechny kromě sebe. Vše nasvědčovalo poklidnému závěru utkání. Nicméně Buldoky dostalo zpět do hry vyloučení domácích za špatné střídání. V 57. minutě jej se štěstím využil Koutný. Tentýž hráč o pár vteřin později po tlaku na domácí branku snížil už na 5:3. Při závěrečném bezvýsledném tlaku hostí se již skóre neměnilo a domácí po zásluze uhájili první letošní domácí vítězství.

Vítězstvím se Mladá Boleslav dostala na momentální třetí místo extraligové tabulky. Příští týden čeká sokoly nedělní zájezd do dalekého Havířova. Na domácím hřišti se tým představí v neděli 21.10. v 11.30 hod., kdy sokolové hostí poslední Bohemians.