wz
Poprvé letos doma vítězně - 5:3 nad Brnem

8.10.2007 (at)
Podruhé v leto?ní sezóně se představili florbalisté boleslavského Sokola na domácím hři?ti, poprvé dokázali zvítězit. Po předchozím nepodařeném výkonu proti ostravskému Pepinu tentokrát sokolové předvedli proti Brnu výrazně lep?í výkon, za který jsou po zásluze odměněni tříbodovým ziskem. Velkou část utkání byla Mladá Boleslav lep?ím týmem, skóre mohlo nakonec mluvit v její prospěch i výrazněj?ím poměrem. V domácím dresu se opět blýsknul na začátku sezónu ve výborné formě hrající Ondřej Fojta (1+2).

4. kolo Fortuna Extraligy, 7.10.2007, SH Auto ?koda MB

FBK Sokol MB - Bulldogs Brno 5 : 3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky MB: 9. Gwuzdz, 37. Hostinský, 39. a 42. Bou?ka Pavel, 54. Fojta
Branky Brna: 15. Fabián, 57. a 57. Koutný
Vyloučení: 5 - 1 (0 - 2)
Diváků: 165
Sestava MB: Koráb ? Tůma, Cvrček, Slaný, Motejzík - Bou?ka Jiří, Volf, Veselý, Gwuzdz, Bou?ka Pavel, Hostinský, Fojta

Účet utkání otevřel v 9. minutě svou první extraligovou brankou mladíček a nováček v boleslavské sestavě Radek Gwu?d?. Od brankáře odra?enou střelu pohotově ale z tě?ké pozice halfvolejem uklidil do brněnské sítě. Nadále měla opticky hru pod kontrolou Mladá Boleslav, Buldoci se sporadicky dostali do ?ance s o to nebezpečněj?ím zakončením. Vyrovnat se hostům podařilo při přesilovce v 15. minutě, kdy? Fabián v mlýnici před Korábovou brankou poslal ?padající list? na domácího gólmana a míček přesně zapadnul do boleslavské sítě.

Do druhé třetiny nastoupili lépe florbalisté sokola. Dravě se tlačili do zakončení, jako supi kolem kořisti krou?ili kolem brněnské klece předev?ím členové druhé boleslavské formace vedené kapitánem Hostinským. Dlouho zůstával tento tlak nevyu?it. Boleslav dokonce nevyu?ila bezzubě sehranou přesilovou hru. Na druhé straně nebyl Brnu uznán gól pro postavení dorá?ejícího hráče v brankovi?ti. Tlak Hostinského pětky úspě?ně vyvrcholil v závěru třetiny ? nejprve dostal domácí do vedení střelou z první sám dirigent dobře naladěného kvinteta, minutu před sirénou naservíroval při signalizovaném vyloučení Fojta lahůdkovou přihrávku před branku volnému Pavlu Bou?kovi, který pohodlně střílel do zpola odkryté brány.

Závěrečná třetina začala tak jak ta předchozí skončila. Fojtovo přihrávkové lahůdkářství připravilo dal?í sladkou hotovku pro Pavla Bou?ku, který po zemi nedal Wagnerovi v brněnské kleci ?anci. Za tohoto stavu se začalo Brno víc a více tlačit před brankáře Korába. Jejich snaha doklepávat či donést nahazované míče do brány třeba i v zubech byla jaksi bezzubá. Naopak se otevírali zajímavé příle?itosti pro domácí torpéda. Fojta v samostatném úniku po křídle netrefil branku, ve dvojici s Hostinským na jednoho obránce si příli? nevyhověli. Dal?í navý?ení skóre pro Boleslav zajistil a? v 54. minutě kuli?ák Fojta, jen? zakonečním zpoza branky zaskočil v?echny kromě sebe. V?e nasvědčovalo poklidnému závěru utkání. Nicméně Buldoky dostalo zpět do hry vyloučení domácích za ?patné střídání. V 57. minutě jej se ?těstím vyu?il Koutný. Tentý? hráč o pár vteřin později po tlaku na domácí branku sní?il u? na 5:3. Při závěrečném bezvýsledném tlaku hostí se ji? skóre neměnilo a domácí po zásluze uhájili první leto?ní domácí vítězství.

Vítězstvím se Mladá Boleslav dostala na momentální třetí místo extraligové tabulky. Pří?tí týden čeká sokoly nedělní zájezd do dalekého Havířova. Na domácím hři?ti se tým představí v neděli 21.10. v 11.30 hod., kdy sokolové hostí poslední Bohemians.